Naujienos
Leidinį parengė Lietuvos ornitologų draugija (LOD). Kviečiame susipažinti.
Leidinys parengtas Lietuvos ornitologų draugijai kartu su partneriu AB „Litgrid“ įgyvendinant projektą „Paukščių
apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ (Nr. LIFE13 BIO/
LT/001303). Projektą finansuoja Europos Sąjungos aplinkos finansinis mechanizmas „LIFE+“, LR aplinkos ministerija
ir projekto partneriai.
Plačiau
Socialinių mokslų kolegijoje įvykęs Aplinkos ministerijos kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra organizuotas informacinis renginys „LIFE mugė/LIFE 25“ sulaukė virš 130 dalyvių. LIFE programos 25-mečio proga sveikinimo žodį tarė Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, kuris ragino aktyviau rengti LIFE paraiškas klimato kaitos mažinimo ir aplinkos politikos valdymo tobulinimo srityse.
Plačiau
Praėjusį šeštadienį (2017 m. gegužės 13 d.) projekto filmas "Dviejų pasaulių sandūroje" buvo parodytas "LRT Kultūra" kanalu transliuojamoje laidoje "Pradėk nuo savęs". Ši laida - tai gamtai neabejingiems žmonėms žinomos žurnalistės D. Juočerytės projektas, kuriame apžvelgiamos dvi bendruomenių veiklos sritys – ekologija ir etnokultūra. Šįkart laidoje parodyta Lietuvos ornitologų draugijos buriama ornitologų bendruomenė, apzvelgiamos kai kurios visuomeninės paukščių globos ir apsaugos iniciatyvos.
Plačiau
Lietuvos ornitologų draugija, įgyvendindama projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ sukūrė filmą, kuriame pristatoma paukščių žūčių prie aukštos įtampos elektros perdavimo tinklų problema, apžvelgiamos projekto veiklos ir įgyvendintos paukščių apsaugos priemonės. Patrauklus, vizualiai malonus ir plačiai prieinamas filmas yra puikus informacijos šaltinis plačiajai visuomenei apie šio projekto įgyvendinimo metu sprendžiamas problemas.
Plačiau
Šių metų sausio mėnesį Danijos žiniasklaidoje buvo paskelbta filmuota medžiaga, kurioje matosi kaip gulbės atsitrenkia į elektros perdavimo linijos laidus ir žūsta, ar patiria labai sunkius sužalojimus. Danijos žiniasklaidoje šis atvejis buvo plačiai nušviestas ir sulaukė stiprios visuomenės reakcijos, nes gulbė nebylė šioje šalyje yra saugoma paukščių rūšis ir daugelio žmonių yra mylima ne tik dėl didingos išvaizdos, bet ir dėl to, jog buvo aprašyta ir pasaulyje tapo mylimu žymaus tautiečio H. K. Anderseno pasakų herojumi. Nuo 1983 m. gulbė nebylė paskelbta Danijos Nacionaliniu paukščiu.
Plačiau
Š. m. balandžio 9 d. Kaune vykusio Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) narių visuotinio susirinkimo metu jo dalyviai buvo supažindinti su nuo 2014 metų vykdomo projekto „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ eiga.
Plačiau
Aplinkai saugia ir skaidria aukštosios įtampos elektros perdavimo linijų plėtra besirūpinanti organizacija „Renewables Grid Initiative“ skelbia apie kvietimą teikti paraiškas „Gerosios praktikos“ apdovanojimams gauti. Šiame jau trečiąjį kartą rengiamame apdovanojimų konkurse gali dalyvauti visi elektros perdavimo tinklų operatoriai, projektų įgyvendintojai, nevyriausybinės organizacijos ir su elektros perdavimo linijų plėtra dirbančios valstybinės institucijos, kurios kviečiamos pristatyti savo išskirtinius ir inovatyvius darbus.
Plačiau
Besibaigiant 2015 metams buvo išleistas Naujiesiems 2016 metams skirtas projekto sieninis kalendorius „Saugaus paukščio skrydžio siekia Lietuvos ornitologų draugija ir AB „Litgrid“.
Plačiau
Lietuvos ornitologų draugija išleido ir pradėjo platinti mokykloms skirtą projekto knygelę „Paukščiai ir aukštosios įtampos linijos. Kada gyventi saugu?“. Šis leidinys skirtas vienai iš tikslinių projekto grupių – moksleiviams, kuriuos knygelėje pateikiama informacija siekiama supažindinti su aprašomos temos problematika ir įvairiais šių problemų sprendimo būdais. Šis leidinys kartu yra ir kvietimas savarankiškiems moksleiviams įsitraukti į praktines gamtosaugos veiklas, nes knygelėje pateikiama informacija ir apie tai, kaip ir kur siųsti informaciją apie po aukštosios įtampos elektros perdavimo linijomis rastus žuvusius paukščius.
Plačiau
Gegužės 21 dieną Europos Sąjungoje minima Natura 2000 diena. Šia proga visose Europoje Sąjungos šalyse organizuojami įvairūs renginiai, akcentuojant Natura 2000 teritorijų svarbą saugant gamtines vertybes. Šia proga Lietuvos ornitologų draugija (LOD) gegužės 23 d. suorganizavo išvyką į Žuvinto biosferos rezervatą ir jo apylinkes. Renginys skirtas susipažinti su Žuvinto biosferos rezervatu – paukščių apsaugai svarbia teritorija ir apsilankant vienoje iš projekto veiklų įgyvendinimo vietų pristatyti svarbiausiaus projekto siekius.
Plačiau
Lietuvos ornitologų draugija (LOD) parengė ir pradėjo platinti plakatą apie paukščių žuvimo dėl susidūrimo su elektros perdavimo linijų laidais problemas. Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti visuomenę teikti informaciją apie nuo susidūrimo su elektros laidais, ar sukelto trumpojo elektros jungimo, žuvusius paukščius. Taip siekiama įvertinti šios problemos mastą mūsų šalyje ir stebėti diegiamų laidų matomumo didinimo priemonių efektyvumą. Tikimės, kad visuomenė supras elektros laidų keliamas grėsmes paukščiams ir teiks informaciją apie visus atvejus, kuomet pastebės nuo tiesioginio kontakto su laidais nukentėjusius paukščius.
Plačiau
2014 m. lapkričio mėnesį buvo išleistas projekto lankstinukas, kuriame trumpai pateikta svarbiausia projekto informacija, aprašyti projekto tikslai ir siekiami rezultatai. Leidinyje taip pat pristatomos svarbiausios projekto veiklos, tikslinės paukščių rūšys ir priemonės, sumažinančios šių paukščių žuvimo tikimybę. Pateikiama informacija apie projekto partnerius.
Plačiau
Projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ (LIFE13 BIO/LT/001303) finansuoja Europos Sąjungos aplinkos finansinis mechanizmas „LIFE+“, LR Aplinkos ministerija ir projekto partneriai. Projekto pradžia – 2014 m. birželis, planuojama pabaiga – 2018 m. liepa.